Artificial Intelligence - هوش مصنوعی  
انجمن را در گوگل محبوب کنيد :

بازگشت   Artificial Intelligence - هوش مصنوعی > پردازش تصویر > تشخيص هويت بيومتريک (Biometric)


 
تبليغات سايت
Iranian Association for the Advancement of Artificial Intelligence
ارسال تاپيک جديد  پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي تاپيک نحوه نمايش
قديمي ۱۰-۵-۱۳۸۹, ۱۰:۰۳ قبل از ظهر   #11 (لینک دائم)
Administrator
 
آواتار Astaraki
 
تاريخ عضويت: خرداد ۱۳۸۷
محل سكونت: تهران-کرج!
پست ها: 3,465
تشكرها: 754
16,337 تشكر در 3,127 پست
My Mood: Mehrabon
ارسال پيغام Yahoo به Astaraki
Exclamation

تشخيص هويت از طريق الگوي رگ هاي پشت دست
Astaraki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از Astaraki تشكر كرده است:
vahidkh (۱۲-۳-۱۳۹۴)

  #ADS
نشان دهنده تبلیغات
تبليغگر
 
 
 
تاريخ عضويت: -
محل سكونت: -
سن: 2010
پست ها: -
 

نشان دهنده تبلیغات is online  
قديمي ۱۱-۱۷-۱۳۸۹, ۰۲:۰۹ بعد از ظهر   #12 (لینک دائم)
Administrator
 
آواتار Astaraki
 
تاريخ عضويت: خرداد ۱۳۸۷
محل سكونت: تهران-کرج!
پست ها: 3,465
تشكرها: 754
16,337 تشكر در 3,127 پست
My Mood: Mehrabon
ارسال پيغام Yahoo به Astaraki
Wink امنيت بيومتريك

امنيت بيومتريك


توضيحات: بیومتریک فناوری و علم اندازه‌گیری و تحلیل خصوصیات بدن انسان مانند اثر انگشت، شبکیه چشم، الگوی رگ‌ها، عنبیه، الگوهای صوتی، الگوهای چهره و اندازه‌گیری‌های تناسبات دست و انگشت است که به منظور تشخیص هویت و صدور مجوز دسترسی‌ها انجام می‌پذیرد. تشخیص هویت از طریق بررسی‌های بیومتریک به سرعت در حال همه‌گیر شدن است و ظاهر شدن فناوری‌های مرتبط با بیومتریک در بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره ما آغاز شده است.

پرونده ویژه اين شماره دربرگیرنده چهار مقاله است که طیف وسیعی از زمینه‌های تحقیقاتی بیومتریک را بررسي كرده است. سه مقاله نخست به بحث درباره پیشرفت‌های اخیر تشخیص هویت بیومتریک از طریق تشخیص عنبیه، اثر انگشت و تشخیص چهره پرداخته که این سه در واقع نماد بخش‌های سنتی بیومتریک هستند و در چند سال اخیر شاهد تلاش‌های تحقیقاتی قابل توجهی بوده‌اند. در نهایت، مقاله چهارم به بررسی بخش نوپای تشخیص هویت بیومتریک غیر تحمیلی خواهد پرداخت.

مقاله نخست با عنوان «انطباق اثر انگشت: قدمتی صد ساله» به قلم آقاي احمد شريف‌پور به ررسی کلی سیستم‌های تشخیص اثر انگشت پرداخته و سپس درباره برخی چالش‌های حیاتی و زمینه‌های مطالعاتی ممکن در زمینه تطبیق اثر انگشت بحث مي‌كند.در مقاله بعدي با عنوان «تشخیص عنبیه: راهی به آینده» دیدی کلی از واحدهای متفاوت شکل‌دهنده یک سیستم تشخیص عنبیه معمول را، با تأکید بر واحدهای تقسیم‌بندی و کدگذاری، که در این سیستم‌ها نقشی محوری دارند، ارائه خواهد شد. سپس به بحث درباره زمینه‌های جدیدتر تشخیص عنبیه نظیر تحلیل چند وجهی، اندازه‌گیری‌های شمارشی و امنیت عنبیه پرداخته خواهد شد. مقاله سوم «تشخیص چهره: انسان يا کامپیوتر» توضیح خواهد داد که تشخیص چهره چطور کار می‌کند و چرا تا این حد برای کامپیوتر دشوار و برای انسان ساده است. همچنین تازه‌ترین دستاوردهای فناوری تشخیص چهره را معرفی کرده و مسیر انجام تحقیقات آتی را مشخص خواهد کرد. مقاله نهایی یعنی «تشخیص هویت بیومتریک غیر تحمیلی: فناوری‌های نوپا» به معرفی تلاش تحقیقاتی گروهی از دانشگاه‌ها پرداخته که به تازگی موفق به دریافت جایزه اول مرکز تعالی آکادمیک از دفتر مدیر مرکز اطلاعات ملی علوم و فناوری (ODNI S&T CAE) شده است. کنسرسیوم CASIS یا مرکز مطالعات پیشرفته علوم هویتی در حال بررسی روش‌های جمع‌آوری و تحلیل داده‌های بیومتریک در شرایط غیر تحمیلی است.

پرونده ويژه حاضر در 44 صفحه آماده شده و شامل4 مقاله با عناوين زير مي‌باشد:

- انطباق اثر انگشت: قدمتی صد ساله

- تشخیص چهره: انسان يا کامپیوتر

- تشخیص هویت بیومتریک غیر تحمیلی: فناوری‌های نوپا
فايل ضميمه
نوع فايل: pdf AmniatBiometrik.pdf (2.11 مگابايت, 1030 نمايش)
Astaraki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از Astaraki تشكر كرده اند:
*sepid* (۱۱-۳۰-۱۳۸۹), angel_send (۰۵-۲۲-۱۳۹۰), behrouz6763 (۰۵-۲۳-۱۳۹۰), green_Dream (۰۱-۹-۱۳۹۰), mehdinajafinia (۰۲-۱-۱۳۹۰), nimaee (۰۱-۱۸-۱۳۹۱), vahidkh (۱۲-۳-۱۳۹۴), vbehzadan (۱۱-۲۵-۱۳۸۹)
قديمي ۰۱-۲۰-۱۳۹۰, ۰۹:۳۸ بعد از ظهر   #13 (لینک دائم)
Administrator
 
آواتار Astaraki
 
تاريخ عضويت: خرداد ۱۳۸۷
محل سكونت: تهران-کرج!
پست ها: 3,465
تشكرها: 754
16,337 تشكر در 3,127 پست
My Mood: Mehrabon
ارسال پيغام Yahoo به Astaraki
Exclamation

نمونه مقالات درون سايت:

شناسایی اثرانگشت و الگوریتم های اون

تشخيص هويت با اثر انگشت

شبکه عصبی فازی انعطاف پذیر برای گروه بندی و شناسایی اثر انگشت
Astaraki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از Astaraki تشكر كرده است:
vahidkh (۱۲-۳-۱۳۹۴)
قديمي ۰۲-۱-۱۳۹۰, ۱۱:۳۵ قبل از ظهر   #14 (لینک دائم)
Active users
 
آواتار mehdinajafinia
 
تاريخ عضويت: آبان ۱۳۸۹
محل سكونت: همدان
پست ها: 108
تشكرها: 149
269 تشكر در 74 پست
ارسال پيغام Yahoo به mehdinajafinia
Smile پروژه یک سیستم تشخیص عنبیه(سیستم شناسایی بیومتریک)عنبیه هر چشم منحصر به فرد است. هیچ دو irises یکسان نیست حتی در بین دوقلوهای همسان و سه قلو یا بین عنبیه سمت چپ خود و راست.

الگوهای تصادفی از عنبیه معادله پیچیده "بارکد بشر ،" هستند ایجاد شده توسط توری بافی درهم ، از بافت همبند و دیگر ویژگیهای قابل مشاهده است.

سیستم های بیومتریک شناسایی خودکار یک فرد بر اساس یکی از ویژگی های منحصر به فرد ویا مشخصه برخوردار شده توسط فردی است فراهم می کند.

شناخت جنس زنبق و سوسن به عنوان قابل اطمینان ترین و دقیق سیستم شناسایی بیومتریک در دسترس شناخته می شود.


بیشتر سیستم های تشخیص عنبیه تجاری استفاده از الگوریتم های ثبت شده توسعه یافته توسط Daugman ، و این الگوریتم قادر به تولید میزان شناخت کامل است.


با این حال ، نتایج منتشر شده است که معمولا تحت شرایط مطلوب تولید شده اند .


سیستم تشخیص عنبیه عبارت است از یک سیستم اتوماتیک تقسیم بندی است که بر اساس Hough تبدیل ، و قادر به ترجمه و بومی سازی عنبیه گرد و منطقه مردمک ، پلک ها و مژه occluding ، و بازتاب است.و از منطقه عنبیه استخراج و سپس به یک بلوک مستطیل شکل با ابعاد ثابت که برای تناقضات تصویربرداری نرمال بود به حساب کاربری(دیتا بیس فرد)ارسال میشود . در نهایت ، داده های مرحله از ورود فیلتر گابور 1D استخراج شد و در چهار سطح کوانتیزه را به رمز منحصر به فرد از الگوی عنبیه را به قالب بیتی و زرنگ بیومتریک تبدیل میکند.
فاصله Hamming برای طبقه بندی الگوهای عنبیه استفاده شده است.این سیستم با به رسمیت شناختن کامل بر روی مجموعه ای از 75تصاویر چشم انجام شده ، اما در آزمایشات دیگری مجموعه ای از 624 عکس منجر به قبول اشتباه در 0.005 درصد بود.

بنابراین ، تشخیص عنبیه نشان داده شده است به تکنولوژی قابل اعتماد و صحیح بیومتریک استدر این قسمت سورس کد یک پروژه عالی را براتون در قالب متلب گذاشتم روی لینک زیر کلیک کنید


لینک دانلود
ويرايش شده توسط mehdinajafinia; ۰۲-۱-۱۳۹۰ در ساعت ۱۱:۴۵ قبل از ظهر دليل: ویرایش بهتر
mehdinajafinia آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از mehdinajafinia تشكر كرده اند:
Astaraki (۰۲-۱-۱۳۹۰), nimaee (۰۱-۱۸-۱۳۹۱)
قديمي ۰۵-۲۰-۱۳۹۰, ۰۳:۱۹ بعد از ظهر   #15 (لینک دائم)
Administrator
 
آواتار Astaraki
 
تاريخ عضويت: خرداد ۱۳۸۷
محل سكونت: تهران-کرج!
پست ها: 3,465
تشكرها: 754
16,337 تشكر در 3,127 پست
My Mood: Mehrabon
ارسال پيغام Yahoo به Astaraki
Wink تشخیص هویت با اسکن عنبیه و شبکیه

تشخیص هویت با اسکن عنبیه و شبکیه
در این مقاله کمی ساز و کار چگونگی تحلیل داده های بدست آمده از عنبیه و شبکیه برای تشخیص هویت را شرح می‌دهیم.شناسایی از روی عنبیه

عنبیه در حقیقت یک عضله دایره‏ای، میان عدسی چشم و پوسته چشم است که از حدود 266 طرح پیچیده مانند چین، نوار و کمان تشکیل شده و آن را به یک عامل شناسایی یکتا و ایده‏ال برای هر شخص تبدیل می‏کند.

عنبیه از حدود 266 طرح پیچیده مانند چین، نوار و کمان تشکیل شده که آن به یک عامل شناسایی منحصر به فرد تبدیل می‌کند.اندازه سوراخ عنبیه که به شدت نور بستگی دارد در تشخیص هویت از روی آن نقش مهمی دارد. از این گذشته، شدت نور باید به اندازه‏ای باشد تا حس‏گر بتواند همه جزئیات عنبیه را با دقت کافی دریافت کند.
سیستم دریافت کننده اطلاعات (یا همان حس‏گر) از یک دوربین CCD که بدون هیچ مزاحمتی از یک فاصله 10 تا 50 سانتی‏متری از چشم عکس‏های سیاه و سفید می‏گیرد تشکیل می‏شود.

یک لامپ مادون قرمز هم چشمه نور است تا عکاسی به نور محیط وابسته نباشد. سیستم دریافت کننده اطلاعات برای تحلیل تصویر، یک شبکه روی آن می‏گذارد. این شبکه، مرکز عنبیه را مشخص کرده و حاشیه‏های آن را به دست می‏آورد. یک الگو ریتم، طرح‏های تاریک و روشن عنبیه را به داده‏های دیجیتال تبدیل می‏کند. سپس همین مشخصات دیجیتال در بانک اطلاعاتی ثبت شده یا مورد جستجو قرار می‏گیرند. پیش از جستجو باید فاصله Hamming مشخص باشد. فاصله Hamming می‏گوید که دو عدد دودویی در چند بیت با هم تفاوت دارند و هر چه فاصله Hamming کمتر باشد دو عدد ما به هم نزدیک‏ترند.

اسکن شبکیه
با اسکن شبکیه، طرح از وضعیت رگ‏های آن برای تشخیص هویت بیومتری به دست می‏آید. این روش هم هیچ تماس و مزاحمتی برای اشخاص ندارد و از یک مکانیزم نوری برای به دست آمدن ویژگی‏های بیومتریک بهره می‏برد. وضعیت رگ‏ها در شبکیه چشم انسان با بالا رفتن سن و بیماری هم تغییر نمی‏کند و در طبیعت یکتاست. بنابراین، این روش یکی از بهترین گزینه‏های برای استفاده در سیستم‏های تشخیص هویت است.

روش شناسایی از روی شبکیه تقریباً بدون خطاست و میزان خطای آن بسیار جزیی است. از سوی دیگر پایین بودن حجم داده‏های مورد استفاده در آن باعث می‏شود که فشار زیادی به سیستم چه از نظر نگهداری و چه از نظر ذخیره‏سازی داده‏ها وارد نباید. اما این روش کمی برای کاربران مزاحمت‏هایی دارد. برای نمونه، آنها باید برای تصویربرداری سرخود را در فاصله مشخصی از دوربین نگه دارند و برای مدتی هیچ حرکتی نکنند و همچنین به چشم داشتن عینک در این سیستم مجاز نیست. از دیگر اشکالات آن می‏توان به پیچیدگی تجهیزات لازم و در نتیجه‏ گران بودن آنها اشاره کرد.
Astaraki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از Astaraki تشكر كرده اند:
green_Dream (۰۶-۱-۱۳۹۰), vahidkh (۱۲-۳-۱۳۹۴)
پاسخكاربران در حال ديدن تاپيک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهاي تاپيک
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال
زمان محلي شما با تنظيم GMT +3.5 هم اکنون ۰۹:۴۱ بعد از ظهر ميباشد.


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.1.0 ©2007, Crawlability, Inc.

Teach and Learn at Hexib | Sponsored by www.Syavash.com and Product In Review

استفاده از مطالب انجمن در سایر سایت ها، تنها با ذکر انجمن هوش مصنوعي به عنوان منبع و لینک مستقیم به خود مطلب مجاز است

Inactive Reminders By Icora Web Design