نمايش پست تنها
قديمي ۱۱-۲۵-۱۳۹۲, ۱۲:۴۸ بعد از ظهر   #2 (لینک دائم)
babak_1234 Male
Moderator

آواتار babak_1234

تاريخ عضويت: شهريور ۱۳۸۸
محل سكونت: تهران
تشكرها: 1
140 تشكر در 108 پست
My Mood: Khonsard
پيش فرض

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mohammadyou نمايش پست
سلام
من کمی با مفهوم الگوریتم تجمعی ذرات مشکل دارم و درست نمی تونم اونو درک کنم ممنون می شم اگه منو کمک کنید. بر اساس این الگوریتم ما ذراتی را توی فضای نمونه به صورت تصادفی پخش می کنیم و برای یافتن بهترین هدف بر اساس موقعیت قبلی و شتاب و یک سری پارامتر دیگه تمام ذرات را به سمت نقطه مورد نظر سوق می دهیم. حالا مشکل من اینجاست که چطوری می تونیم از الگوریتم برای آموزش شبکه عصبی استفاده کنیم. من برای نوشتن کد های شبکه عصبی و الگوریتم تجمعی مشکلی ندارم ولی نموتنم ارتباط بین این دو رو درک کنم.
با تشکر
سلام دوست من

شما باید آموزش شکه عصبی رو به صورت یک مسئله بهینه سازی مدل کنید و با استفاده از الگوریتم PSO حلش کنید.

به طور مثال فرض کنید هدف از آموزش شبکه عصبی فقط پیدا کردن وزن ها میباشد و ساختار شبکه شما ثابت هست.
در این صورت ذرات شما به صورت مجموعه ای از وزن ها تعریف میشوند. در این حالت شما n بردار وزنی دارید و باید برداری را بدست بیاوید که بهترین مقدار برازش را داشته باشد یا به عبارت دیگر global best باشد.

البته این یکی از ساده ترین حالات هستش و ما فقط به دنبال پیدا کردن بردار وزنی هستیم که به طور مثال حداقل MSE را داشته باشد.

موفق باشی.
babak_1234 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از babak_1234 تشكر كرده است:
gholtegh (۰۸-۹-۱۳۹۴)