نمايش پست تنها
قديمي ۰۸-۲۱-۱۳۹۱, ۰۸:۴۹ قبل از ظهر   #1 (لینک دائم)
Lemon Female
عضو فوق فعال
 
آواتار Lemon
 
تاريخ عضويت: آبان ۱۳۸۸
محل سكونت: ایران
پست ها: 33
تشكرها: 10
38 تشكر در 17 پست
My Mood: Vaaaaay
پيش فرض هوش مصنوعی توزیع شده

در سالهای اخیر علاقمندی نسبت به روشهای غیرمتمرکز برای حل مسائل پیچیده ی دنیای واقعی افزایش یافته است. بسیاری از این روشها در حیطه ی سیستم های توزیع شده قرار می گیرند، در این نوع سیستم ها شماری از موجودیت ها برای حل مسائل با یکدیگر همکاری می کنند. ترکیب سیستم های توزیع شده و هوش مصنوعی، تحت نام هوش مصنوعی توزیع شده[1] (DAI)، شناخته می شود. DAI به دو زیر مجموعه تقسیم می شود؛ بخش اول حل مسائل توزیع شده که معمولاً شامل تجزیه و توزیع فرآیند حل یک مساله بین چند نود خدمتگزار[2] و سپس ترکیب آنها برای بدست آوردن راه حل نهایی است. دسته ی دوم راه حلها، سیستم های چند عامله[3] (MAS) هستند، تاکید این نوع سیستم ها روی رفتارهای مشارکتی عاملهایی است که دارای چندین درجه از خودمختاری هستند و در نتیجه پیچیدگی تعاملاتی که با محیط دارند، رشدمی کنند.


یادگیری ماشین به اکتشاف روشهایی برای فرآیند استنتاج خودکار می پردازد و با درنظر گرفتن یک عامل ماشینی که بخودی خود اکتشاف می کند، اغلب از طریق آزمایشات متوالی، چگونگی حل وظیفه ی موردنظر یا کاهش خطا را بررسی می کند.

یادگیری ماشین راه حلی مطلوب برای حل مسائل سیستم های چندعامله است، زیرا پیچیدگی ذاتی اینگونه مسائل منجر به راه حلهایی می شود که حل آنها عملاًبصورت دستی امکانپذیر نیست.[1]
Distributed Artificial Intelligence

[2]
Slave

[3]
Multi Agent System
__________________
دورها آوایی است که مرا می خواند...
Lemon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از Lemon تشكر كرده اند:
ehsan_teimouri (۰۳-۷-۱۳۹۲), hmahjour (۰۸-۲۰-۱۳۹۵), jaz (۰۴-۳۰-۱۳۹۲), مهديار314 (۱۲-۷-۱۳۹۱)

  #ADS
نشان دهنده تبلیغات
تبليغگر
 
 
 
تاريخ عضويت: -
محل سكونت: -
سن: 2010
پست ها: -
 

نشان دهنده تبلیغات is online