نمايش پست تنها
قديمي ۰۶-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۳۰ قبل از ظهر   #2 (لینک دائم)
hashem.ai Male
عضو جدید
 
آواتار hashem.ai
 
تاريخ عضويت: مرداد ۱۳۹۰
پست ها: 2
تشكرها: 4
4 تشكر در 2 پست
پيش فرض

یک مطلب جالب توی این لینک دیدم گفتم شاید بدردت بخوره
شما تحت نظرید! فناوری تشخیص حرکت در تصویر

ویتامینD،
یک شرکت امنیت تصویری کالیفرنیایی است که از فناوری هوشمند برای سنجش تصاویری که دوربین‌های امنیتی از افراد و اجسام متحرک ضبط کرده، استفاده می‌کند. نرم‌افزار این شرکت، داده‌های امنیتی مشخص روزانه را به صورت برگزیده‌ای از تصاویر ضبط شده اجسام متحرک درمی‌آورد و به این ترتیب لازم نیست فرد، برای کنترل حرکات مشکوک، زمان زیادی را برای بازبینی فیلم‌های ضبط شده صرف کند.
ویتامین D در مورد این فناوری اعلام کرده که این برنامه برای نادیده گرفتن حرکات بی‌اهمیت مثل حرکت شاخه‌های درخت در باد و … طراحی شده است. این فناوری امنیتی بر پایه نوعی از هوش مصنوعی به نام HTM (حافظه موقتی مرتبه‌ای) طراحی شده و بر اساس نئو کورتکس (قشر تازه مخ) انسان مدل‌سازی شده؛ اما به جای واکنش به برنامه‌نویسی قانون‌محور (مثل سایر نرم‌افزارهای معمولی) به حجم وسیعی از داده‌ها نیاز دارد.
بعد از تامین خوراک این برنامه، HTM می‌تواند الگوهایی مثل حرکت انسان در قاب تصویر را پیدا کند و در پاسخ، یاد می‌گیرد کاری را که شما از او می‌خواهید، انجام دهد. اگر می‌خواهید برنامه HTM را به صورت کاربردی درک کنید می‌توانید نسخه‌ای از تصویر ویتامین D را از آدرس vitamin d : download دانلود کنید.
hashem.ai آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از hashem.ai تشكر كرده است:
ehsan_wwe (۱۲-۷-۱۳۹۰)