نمايش پست تنها
قديمي ۰۶-۲۸-۱۳۸۸, ۱۲:۱۶ بعد از ظهر   #1 (لینک دائم)
Astaraki Female
Administrator
 
آواتار Astaraki
 
تاريخ عضويت: خرداد ۱۳۸۷
محل سكونت: تهران-کرج!
پست ها: 3,465
تشكرها: 754
16,307 تشكر در 3,125 پست
My Mood: Mehrabon
ارسال پيغام Yahoo به Astaraki
پيش فرض دانلود کدهاي حل مسئله فروشنده دوره گرد توسط الگوریتم ژنتیک

دانلود کد حل مسئله فروشنده دوره گرد توسط الگوریتم ژنتیکمساله فروشنده دوره گرد (TSP ) يكي از مسائل مشهور بهينه سازي تركيبي است كه اساس آن به اين صورت است كه يك فروشنده دوره گرد مي خواهد بهN شهر برود و كالاي خود را به فروش برساند ، به طوري كه از هر شهر فقط يك بار عبور كند و تمام شهر ها را رفته باشد و در نهايت كمترين مسير را طي كرده باشد عکس. دراينجا يك ماتريس فاصله شهر ها (d) وجود دارد كه فاصله شهر i از j را با dij نشان می دهد و فاصله شهر i از خودش را با dii نشان مي دهيم كه مقدار آن صفر است و روي قطر اصلي ماتريس مي باشد . يك تور يك جايگشت Π از {n،......1,2,} مي باشد . هدف مساله فروشنده دوره گرد پيدا كردن جايگشتي است كه كمترين طول را دارد. فضاي حل مساله TSP با زياد شدن تعداد شهرها به سرعت افزايش مي باشد و ديگر با روشهاي برنامه ريزي خطي نمي توان جواب بهينه آن را به دست آورد.


از لحاظ مهم بودن و كاربرد بسيار زياد TSP در مسائل گو.ناگون تا كنون افراد زيادي روي اين مساله با روشهاي گوناگوني كار كره اند . تاريخ ابداع مساله TSP دقيقا معلوم نيست . ولي براي اولين بار در سال 1700 براي مساله حركت اسب در شطرنج به كار برده شد و در سال 1800 آقاي William Rowan Hamilton در تئوري گراف از مساله فروشنده دوره گرد استفاه كرد .و در سال 1832 در آلمان به نام مساله فروشنده دوره گرد شناخته شد .و در سال 1930 Whitney Hassler ، مساله TSP را در دانشگاه Harvard و Princeton در ايالات متحده معرفي كرد. در سال 1940 آقاي M Floodاين مساله را در شركت RAND در كاليفرنيا مشهور كرد و Dantzig, Fulkerson و Johnson براي اولين بار يك روش به نام روش صفحه برش كه قسمتي از برنامه ريزي خطي مي باشد را براي حل TSP ارائه كردند .و بدین ترتیب روشهاي گوناگوني براي حل ان پيدا شد و مساله كاربرد بيشتري پيدا كرد.و كم كم از سال 1978 به بعد از الگوريتمهاي متا هيوريستيك براي حل آن استفاده شد. حل این مساله کاربرد وسیعی در حوزه های مختلف مهندسی از جمله حل انواع مسایل زمانبندی، مسیریابی، جایابی کالا در انبار، جایابی ماشینها در کارگاهها، طراحی مدارات چاپی و.. دارد.

با توجه به درخواست های مکرر مراجعین، گروه متخصصین برنامه نویسی هوشمند متلب سایت اقدام به تهیه برنامه حل مسئله فروشنده دوره گرد با استفاده از الگوریتم ژنتیک کرده و کد متلب آن را برای دانلود در اختیار مراجعین قرار داده است.

در ادامه لینک دانلود این برنامه قرار داده شده است:

دانلود کد حل مسئله فروشنده دوره گرد توسط الگوریتم ژنتیک (35.5 KB)
پسورد matlabsite.com
فايل ضميمه
نوع فايل: zip tsp_ga_beta_version_matlabsite.com.zip (43.4 كيلو بايت, 6484 نمايش)
Astaraki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از Astaraki تشكر كرده اند:
ali_85 (۰۳-۲۷-۱۳۹۱), armahdian (۰۳-۲۶-۱۳۸۹), bluelithium (۰۷-۱۶-۱۳۸۸), cdeb_4975 (۰۴-۲۲-۱۳۹۱), EbiPenMan (۱۰-۲۷-۱۳۸۸), eng1computer (۱۰-۷-۱۳۸۸), frd_amirkhani (۱۲-۹-۱۳۸۸), hamidasbagi (۰۱-۷-۱۳۸۹), mehrdaddn (۰۷-۲۷-۱۳۹۲), moein farokhnia (۱۰-۸-۱۳۹۳), mypersis (۰۸-۲۵-۱۳۹۰), samane_89 (۱۲-۱۵-۱۳۸۹), SetayeshD (۱۱-۱۲-۱۳۸۹), soft92 (۰۲-۱۵-۱۳۹۳), taramahani (۱۰-۲۵-۱۳۹۲), مهديار314 (۰۲-۲۰-۱۳۹۱), طاووس (۰۸-۲۹-۱۳۹۰)

  #ADS
نشان دهنده تبلیغات
تبليغگر
 
 
 
تاريخ عضويت: -
محل سكونت: -
سن: 2010
پست ها: -
 

نشان دهنده تبلیغات is online