Artificial Intelligence - هوش مصنوعی  
انجمن را در گوگل محبوب کنيد :

بازگشت   Artificial Intelligence - هوش مصنوعی > روبوکاپ > روبات های مجازی(Virtual Robots)

تبليغات سايت
Iranian Association for the Advancement of Artificial Intelligence
ارسال تاپيک جديد  پاسخ

LinkBack ابزارهاي تاپيک نحوه نمايش
قديمي ۰۵-۲۳-۱۳۸۷, ۰۱:۵۰ بعد از ظهر   #1 (لینک دائم)
عضو جدید

آواتار hoda_heidari

تاريخ عضويت: مرداد ۱۳۸۷
تشكرها: 0
1 تشكر در 1 پست
Post سوالاتی درباره virtual robots

سلام

لطفا توضیح بدید که روبات های مجازی مربوط به soccer simulation هستند یا rescue simulation ؟ و اینکه برای شرکت در این مسابقات چه جور مطالبی رو باید یاد گرفت؟ اگه ممکنه یه source code خوب هم معرفی کنید.
یه سوال دیگه،کد زدن در این رشته بیشتر نیاز به کار فکری داره یا زیاد کد زدن؟

با تشکر
hoda_heidari آفلاين است   پاسخ با نقل قول
از hoda_heidari تشكر كرده است:
digicom (۰۶-۱۰-۱۳۹۲)

#ADS
نشان دهنده تبلیغات
تبليغگر

تاريخ عضويت: -
محل سكونت: -

نشان دهنده تبلیغات is online  
قديمي ۰۵-۲۴-۱۳۸۷, ۱۲:۴۲ قبل از ظهر   #2 (لینک دائم)
Administrator

آواتار Siavash

تاريخ عضويت: ارديبهشت ۱۳۸۷
محل سكونت: تهران
تشكرها: 27
439 تشكر در 108 پست
My Mood: Mehrabon
پيش فرض

اين ليگ در واقع يك ليگ بين روبات هاي امداد واقعي و شبيه سازي روبات هاي امداد هست.
در روبات هاي امداد واقعي يا Rescue Real يك روبات فيزيكي ساخته مي شه كه روي اون سنسور هاي مختلفي نصب هست. اين روبات توسط يك اپراتور رانده مي شه. بعضي تيم ها دو روبات رو وارد زمين مي كنن كه يكي از اون ها بصورت اتومات و بدون دخالت انسان كنترل مي شن.
روبات ها در يك محيط كه داراي پستي و بلندي هست (سعي شده شبيه يك محيط زلزله زده شده طراحي بشه) قرار مي گيرند و هدف اين هست كه نقشه اي از محيط و محل افرادي كه زخمي هستند (Victims) رو به كامپيوتر اپراتور منتقل كنند. به جاي Victim ها از عروسك يا آدمنما استفاده مي كنن. هر گونه اطلاعات بيشتري در مورد هر Victim هم امتياز خواهد داشت. مثلا دماي بدن، ميزان گاز CO2، بيهوش يا هوشمند بودن اون و همينطور خواندن يك تگ كه بقل هر Victim هست. اين ليگ به هر سه بخش كامپيوتر، الكترونيك و مكانيك نياز داره و بسيار پر هزينه هست. امسال در مسابقات روبوكاپ چين رتبه هاي دوم و سوم از اين ليگ به تيم هاي MRL و Resquake كه تيم هاي ايراني هستند تعلق گرفت كه جاي خوشحالي داره.

در ليگ Rescue Simulation هدف راندن روبات ها نيست. بلكه با توجه به اينكه نيروهاي نجات دهنده محدود هستند، هدف اين هست كه در هنگام وقوع يك حادثه مثل زلزله يا آتشسوزي اين نيرو ها به بهترين نحو كنترل بشن تا كمترين خسارت جاني و مالي رو داشته باشيم. اين ليگ فقط به بخش كامپيوتر نياز داره و در واقع برنامه ي هر تيم به يك شبيه ساز متصل مي شه و نيروهاي آتش نشاني، پليس و آمبولانس كه هر كدوم وظايفي دارند رو كنترل مي كنه. در ابتدا نقشه ي اون منطقه و تعداد نيروها به برنامه داده ميشه و بعد در اون منطقه يك زلزله شبيه سازي مي شه كه برخي جاده ها بسته مي شن، بعضي خانه ها آتش مي گيرن و افرادي هم زير آوار گير مي كنن. در هر لحظه برنامه تصميم مي گيره هر يك از نيرو ها چه كاري انجام بدن. در دو سال اخير تيم MRL در اين رشته مقام اول رو در جهان داشته. امسال هم تيم Impossibles در چين تنها تيم مقام آور ايراني در اين رشته بود و رتبه ي سوم رو كسب كرد.

در روبات هاي مجازي يا Virtual Robots ما يك محيط بين اين دو رو داريم. يعني هر تيم مي تونه روبات هاي خودش رو به هر نحوي دوست داره به سنسور هاي مختلف مجهز كنه. البته همه ي تيم ها محدوديت هايي در پول اختصاصي به سنسور ها و همينطور وزن روبات دارند. پس تا اينجا در واقع شبيه سازي روبات هاي امداد واقعي بوده و حسن اين شبيه سازي اين هست كه تيمي كه پول بيشتري داره و تيمي كه پول زيادي نداره با هم برابر خواهند بود. چون نيازي به خريد واقعي سنسور ها و هزينه ي پول واقعي نيست. حالا اين روبات ها بايد شروع كنند و يك محيط كه مي تونه داخل فضاي بسته يا فضاي باز باشرو بگردن و نقشه و اطلاعات مربوط به Victim ها رو با شبكه ي بيسيم مجازي كه در شبيه ساز وجود داره به يك مركز بفرستند. اين روبات ها معمولا بصورت اتومات كنترل مي شن چون به ازاي اضافه شدن هر اپراتور امتياز تقسيم بر يك عدد بزرگ تري ميشه.
اين ليگ اولين بار در مسابقات روبوكاپ آلمان شروع شد و از شبيه ساز USARSim استفاده مي كنه كه به راحتي قابل دريافت از SourceForge.net: USARSim هست.

لينك هاي مفيد براي شروع:
Virtual Robots - RoboCup
Rescue Virtual Robot Simulation - Robocup
http://www.robocuprescue.org/wiki/images/Rules2007.pdf
قديمي ۰۸-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ قبل از ظهر   #3 (لینک دائم)
عضو جدید

آواتار بهروش

تاريخ عضويت: مرداد ۱۳۹۲
محل سكونت: مشهد
0 تشكر در 0 پست
پيش فرض

سلام من یه مقاله لاتین 2010به بالادر مورد ربات با سورس کدش می خوام خواهش میکنم کمکم کنیدبه akram.behravesh@yahoo.co بفرسید.
بهروش آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي ۱۰-۲۲-۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ بعد از ظهر   #4 (لینک دائم)
عضو جدید

آواتار vahidsaiedi

تاريخ عضويت: آذر ۱۳۹۲
0 تشكر در 0 پست
پيش فرض

سلام و عرض ادب خدمت سیاوش
من برای انجام پروژه کارشناسی ارشدم نیاز به شبیه ساز ربات دارم نرم افزار usarsim رو دانلود کردم ولی نمیتونم راش بندازم لطفا راهنمایی کنید
vahidsaiedi@yahoo.com
vahidsaiedi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي ۰۴-۱۰-۱۳۹۳, ۰۱:۱۵ قبل از ظهر   #5 (لینک دائم)
Active users

آواتار vanguard

تاريخ عضويت: شهريور ۱۳۹۰
تشكرها: 6
8 تشكر در 6 پست
پيش فرض

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله vahidsaiedi نمايش پست
سلام و عرض ادب خدمت سیاوش
من برای انجام پروژه کارشناسی ارشدم نیاز به شبیه ساز ربات دارم نرم افزار usarsim رو دانلود کردم ولی نمیتونم راش بندازم لطفا راهنمایی کنید
vahidsaiedi@yahoo.com

شما در کدوم قسمت usarsim مشکل خورده اید
vanguard آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي ۰۴-۱۰-۱۳۹۳, ۰۱:۱۶ قبل از ظهر   #6 (لینک دائم)
Active users

آواتار vanguard

8 تشكر در 6 پست
پيش فرض virtual Member

با سلام به همگی من سابقه عضویت در تیم virtual robot در MRL را داشته ام اگر کسی سوالی یا کمکی خواست در خدمتم
قديمي ۰۴-۱۰-۱۳۹۳, ۰۱:۱۸ قبل از ظهر   #7 (لینک دائم)
Active users

آواتار vanguard

8 تشكر در 6 پست
پيش فرض

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله بهروش نمايش پست
سلام من یه مقاله لاتین 2010به بالادر مورد ربات با سورس کدش می خوام خواهش میکنم کمکم کنیدبه akram.behravesh@yahoo.co بفرسید.
شما باید tdp های مسابقات ایران اپن و جهانی را دانلود کنید چون در این مقالات کارهای انجام شده در مورد تیم را گزارش میدهند در چه زمینه این نوع ربات ها میخاین کار کنین
روی ربات p3at میخواین کار کنین
پاسخ

كاربران در حال ديدن تاپيک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهاي تاپيک
نحوه نمايش

قوانين ارسال